Tuvalet Tıkanıklığı

Tuvalet Tıkanıklığında Uzman Desteği

Yapılarda en sık karşılaşılan tıkanıklık sorunlarından bir tanesi de antalya tuvalet tıkanıklığı meselesidir. Kimi zaman tesisatta kullanılan hatalı malzeme ve ustalık hataları da tuvaletlerin tıkanmasına yol açsa da çoğu zaman kullanıcı hataları tuvalet tıkanmalarına neden olur. Tuvalete atılan yabancı sistemleri tuvaletleri tıkar ki bunun başında tuvalet kağıtları gelir. Özellikle dirsek bölgelerinde biriken tuvalet kağıtları zamanla tıkanma oluşturur. Hele ki rulo halinde tuvalete atılan kağıtlar çok daha rahat tıkanma yapar. Kadın petleri ise bir diğer sorundur. Bunlar hiçbir şekilde tuvalete atılmaması gerekir. Fakat en çok yapılan hatalardan birisidir.

Tuvalet Tıkanıklığı Sebepleri ve Çözümü

Tuvaletler ve klozetlerde en sık karşılaşılan problem tıkanıklıktır. Tuvalettıkanıklığı ve klozet tıkanıklığı hemen hemen benzer nedenlerle tıkanır. Bazen kullanılan yanlış tesisat ekipmanları ve ustalık tıkanmalara neden olsa da çoğu zaman kullanıcıdan kaynaklı nedenler tıkanmaya sebep olur. Önceliği tuvalete ve klozete atılan yabancı cisimler oluşturuyor. Tuvalet kağıtlarının tuvalete atılması kısa ve uzun vadede tıkanıklıkların başlıca sebebidir. Yine rulo halinde atılan tuvalet kağıtları doğrudan tıkanıklığa yol açar. Giderlerin özellikle dirsek bölümlerinde bunlar birikip tıkanmaya neden olur. Bayanların kullandıkları pedler de su ile birlikte akıp lavama kadar gitmedikleri için tıkama yaparlar. Tuvalet fırçası başlıkları, çocukların tuvaletlere attıkları, düşürdükleri oyuncaklar da tıkanmalara yol açmaktadır. Firmamız antalya klozet tıkanıklığı ve tuvalet tıkanıklığına hızlı çözümler üretmekte, kalıcı olarak sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Hızlı ve Kaliteli Tuvalet Tıkanıklığı Açma Servisi

Klozet tıkanıklığı ve tuvalet tıkanıklığı her konut sahibinin en son karşılaşmak isteyeceği tıkanıklık türüdür. Çünkü bunlarda tıkanıklık olması kötü koku, zararlı bakteriler, mikrop oluşumu, yapıların yaşanılamaz hale gelmesi gibi sorunları beraberinde getirir. Fakat çok sık meydana gelir. Her ikisinin e kullanıcıhatasından kaynaklı tıkanmaları ortak nedenlere dayanır. Tuvalet kağıtlarının, selpakların tuvaletlere atılması, pamukların, pedlerin tuvaletlere atılması, yabancı cisimlerin yanlışlıkla kaçırılması, çocukların klozetlere oyuncaklar atması, uzun saç kıllarının tuvalete ve klozete atılmaları, şampuan kutuları, kalıp sabunlar da antalya tuvalet tıkanıklığı ve klozet tıkanıklığının başlıca nedenidir.